Реал Мадрид у кризі. І якщо на самому старті сезону, коли в матчах проти Мальорки (1:1) і Лас-Пальмаса (1:1) прозвучали перші тривожні сигнали, можна було говорити про це з обережністю, то тепер це вже офіційно. Навіть перемога над Осасуною з рахунком 4:0 не може перекреслити домашні поразки від Барселони (0:4) і Мілана (1:3).
Що ж сталося з Реалом? Dailysports виділяє основні причини такого поганого старту.
Провальна кадрова політика влітку
Це прозвучить вкрай незвично як для останніх років, але Флорентіно Перес дуже сильно прорахувався. Усе минуле літо Реал Мадрид активно полював за Лені Йоро, оскільки після відходу Начо клубу було необхідно підписати як мінімум одного центрального захисника. У підсумку Йоро вибрав Манчестер Юнайтед, а Реал розпочав сезон із двома здоровими центрбеками: Антоніо Рюдігером і Едером Мілітао. Давид Алаба все ще травмований і незрозуміло, коли повернеться.
У підсумку вчора Мілітао вдруге за півтора року порвав хрестоподібні зв’язки коліна, а заміни йому немає. Минулого сезону на позиції центрбека ситуативно грав Дані Карвахаль, але і для нього сезон уже завершено з тієї ж причини.
Проти Осасуни Анчелотті довелося випускати 21-річного дебютанта Рауля Асенсіо, який навіть відзначився неймовірним асистом на Беллінгема. Але чи зможе він якісно закрити цю позицію до відкриття трансферного вікна? Тут є великі сумніви.
Звичайно, є ще Хесус Вальєхо, але його єдиний вихід на поле в цьому сезоні обернувся для Реала двома пропущеними голами від Алавеса за рахунку 3:0. Навряд чи йому ще колись довірять зіграти за Реал у Ла Лізі.
Аналогічна помилка – відсутність адекватної заміни Карвахалю. Лукас Васкес, без сумнівів, уже став легендою клубу, але він за своєю природою не правий захисник. І більш класні Рафінья та Рафаель Леау це довели. Нині ж і Васкес отримав травму, а грати правого захисника довелося Феде Вальверде.
Читайте також: «Моя роль змінилася». Джуд Беллінгем прокоментував свій перший гол у новому сезоні
Абсолютна недовіра до молоді. Особливо до своїх вихованців
Арда Гюлер і Ендрік – великі таланти. Вони обидва це вже довели своїми результатами не тільки на клубному рівні, а й за свої збірні. Але вони не можуть розвиватися в таких умовах.
У матчах проти Сельти, Боруссії Дортмунд, Барселони та Мілана Ендрік із Гюлером сумарно награли 1 хвилину. Вони постійно бігли розминатися, але не виходили навіть на останні 10-15 хвилин. Подібне може тільки демотивувати молодих футболістів.
Що стосується місцевої академії, то тут і зовсім ситуація катастрофічна. Останніми випускниками Ла Фабрики, які заграли в Реалі, є Дані Карвахаля і Лукас Васкес. Обом уже понад 30 років.
І тут дуже великі питання до Карло Анчелотті, який вважає за краще навіть ставити Орельєна Тчуамені в центр оборони, ніж випустити когось з академії. Поява на полі Рауля Асенсіо була викликана лише відсутністю будь-яких інших опцій.
Ймовірно, важливу роль у цьому відіграє і Флорентіно Перес, якому важливо, щоб зірки команди завжди були на полі. Те ж саме було й за часів, коли він будував першу версію «галактікос». І це точно не йде на користь команді.
Відсутність Тоні Крооса
Тільки зараз виходить повною мірою усвідомити, наскільки геніальним і важливим для Реала Мадрид був Тоні Кроос. У команді Карло Анчелотті є безліч центральних хавбеків, але жоден із них не здатний повною мірою виконувати ті самі функції, що й німецький геній.
Реал став значно менше забивати після стандартів, за які був відповідальний Кроос. Тільки один раз за весь сезон Реал забивав зі штрафного. З кутового був лише гол у ворота Штутгарта в Лізі чемпіонів. Усе це є наслідком відсутності Крооса.
А правий фланг і центр взагалі є?
Вінісіус, Мбаппе та Родріго – футболісти, які більш комфортно почуваються на лівому фланзі. У підсумку 43% атак Реала проходять саме лівим флангом, 34% – правим, а по центру мадридці проводять лише 23% атак. Суперники прекрасно про це знають, тому можуть наситити власний правий фланг оборони.
Ця відсутність балансу знову лише підтверджує, що Реал провалив трансферну роботу влітку. Команда занадто дисбалансована.
Аномальна кількість травм
І тут знову повертаємося до того, що Карло Анчелотті абсолютно не проводить ротацію і не довіряє молоді навіть виходити на заміну. Як підсумок – катастрофічна кількість травм.
Надворі тільки листопад, а футболісти Реала вже отримали 24 травми в цьому сезоні. Дві з них – розриви хрестоподібних зв’язок. Основні футболісти бланкос не справляються з такими навантаженнями, але тренерський штаб продовжує вперто відмовлятися від будь-якої ротації.
Однак справа тут не тільки в насиченому календарі та відсутності ротації. Більшість гравців Реала не їздять у свої збірні, а вчорашні три травми були отримані, незважаючи на те, що Реал пропускав матч попереднього туру проти Валенсії. Очевидно, що клубу потрібно переглянути свої методи фізичної підготовки, оскільки в минулому сезоні було все те ж саме.
Мбаппе поки що повністю провалюється. Він заважає Беллінгему
І ось ми підійшли до найочевиднішої проблеми. Трансфер Кіліана Мбаппе, за яким Реал полював кілька років, поки що є абсолютно провальним.
З моменту переходу в Реал Мбаппе:
- Судився з ПСЖ
- Потрапив у секс-скандал під час міжнародної перерви
- 8 разів заліз у офсайд у матчі з Барселоною
- Посварився з Дідьє Дешамом, і ось уже другу міжнародну паузу поспіль не потрапляє до заявки збірної
- Забив лише 1 гол за останні 7 матчів
Ідеальною ілюстрацією проблем Мбаппе став матч проти Мілана, де Джуд Беллінгем зробив більше забігань за спини захисникам і пробіг на 1,5 км більше. Але команда продовжувала намагатися грати на Мбаппе.
Також Кіліан поки що абсолютно марний у роботі на оборону. Він не включається в пресинг, не повертається назад, практично ніяк не заважає захисникам розігрувати м’яч. Тобто просто не робить того, що зобов’язаний робити абсолютно кожен сучасний форвард на топ-рівні.
Так, раніше у Реала Мадрид був Кріштіану Роналду, який також практично не грав на оборону. Однак він забивав 40+ голів за сезон, чим повністю нівелював свій недолік. Те ж саме було у Мбаппе в Лізі 1, де він міг концентруватися лише на атаці, і все одно вигравати матчі. У Лізі чемпіонів це не працювало. Не працює це і в Ла Лізі.
В іспанській пресі навіть почали говорити, що Мбаппе незадоволений своєю роллю на полі і більше не хоче грати «дев’ятку». Говорив про це і Карім Бензема, який справедливо зауважив, що Мбаппе швидше лівий форвард, а не центральний. Однак проти Осасуни Вінісіус Жуніор показав, чому немає жодного сенсу ставити Мбаппе на лівий фланг – бразильцеві немає рівних у Європі на цій позиції.
Чи зможе Реал Мадрид розібратися зі своїми проблемами і вибратися з кризи? Відповідь дізнаємося в наступних дуже важких виїзних матчах Ліги чемпіонів проти Ліверпуля та Аталанти, які перебувають у праймовій формі.